Termal/Termal Transfer Etiket Basım Sistemi


Market ve mağazaların firma içi etiket basımlarının yanı sıra, üretici/dağıtıcı firmaların düşük miktarda ama çeşitli etiket ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılır.


Etiketin dayanması istenilen süreye göre veya etiketin özelliğine göre (Kuşe, PP-Plastik, Kumaş, Japon Akmazı v.b.) termal veya termal transfer baskı yöntemi seçilir. Termal baskı yönteminde ribbon, mürekkep gibi bir sarf malzemesi kullanılmadan etiket üzerine direkt baskı yapılırken, ternal transferde kullanılan etiket malzemesi ısıya duyarlı olmadığı için etiket malzemesine uygun bir ribbon ile baskı yapılır.


Termal/Termal Transfer Etiketler beyaz veya tek renk olabileceği gibi, üzerlerinde sabit olarak yer alan bilgiler ve etiket tasarımı bir matbaa da yapılıp, sadece ürüne özel bilgiler etiket yazıcılardan basılabilir. Böylece üretici/dağıtıcı firmalar her ürün için ayrı etiket depolama zorunluluğundan kurtulurlar.


Etiket yazıcılardan baskı alma işi, marketlerde kullandıkları stok kontrol yazılımından yapılırken, üretici/dağıtıcı firmalarının bastıkları etiketler üzerinde çok daha detaylı bilgi olması zorunluluğu ayrı bir etiket yazılımı kullanmayı zorunlu hale getirmektedir.

 

Firmamızın verdiği yazıcılar yanında ücretsiz etiket tasarım/basım yazılımı gelmektedir ve tarafımızdan bu yazılımı kullanma eğitimi müşterilerimize uygulamalı olarak verilmektedir.

 

Özellikle üretici firmalar veya yurtdışı ürünlerin Türkiye ithalatçıları, etiket basım işinin bir veritabanından yapılmasını veya rf/id etiket üzerine baskı yapılırken aynı zamanda rf/id programlanmasını isteyebilmekteler. Bu gibi özellikli işler, çözüm ortaklığını yapmakta olduğumuz Seagull Scientific firmasının Bar Tender Yazılımları ile gerçekleştirilebilmektedir.