Market Otomasyonu


En küçüğünden en büyüğüne, çok şubeli veya tek, her boyutta marketlere barkod sistemleri kuruyoruz. Barkod sistemlerimizde kasa bölümünde şık, dayanıklı, dokunmatik ekranlı satış terminalleri kullanıyoruz. Dokunmatik ekran ve en yeni Windows işletim sistemi ile çalışan terminal, kasiyere görsellik, hız ve pratik satış imkanı sağlıyor.

Dokunmatik satış terminalimize müşteri talebine göre Hugin FP-300, VX-675, FT-202 veya Ingenico İDE280, İWE280 yeni nesil yazarkasaları bağlayıp mali onaylı yazarkasa pos sistemi olarak kurabildiğimiz gibi, bilgi fişi yazıcısı, fatura yazıcısı da bağlayabiliyoruz.

Yine ihtiyaca binaen e-arşiv fatura sistemi ile kasalarımızda yazarkasasız sistemlerde oluşturabiliyoruz.

Küçük işletmelerde sadece dokunmatik ekranlı satış terminali ile sistemi çalıştırabildiğimiz gibi, arka ofiste olan bir bilgisayara satışları on-line olarak yazıp, arka ofiste yapılan her değişikliği kasaya anında yansıtıyoruz. Çok şubeli işletmelerde şubelerin yaptıkları satışları merkeze otomatik olarak çekip, merkezde şubelere göre farklı oluşturulabilen satış fiyatlarını yine otomatik gönderebiliyoruz.


Kasalarımızda el tipi veya masaüstü, sabit barkod okuyucular kullanabiliyoruz. Raf fiyat etiketlerini barkod etiket yazıcısından veya sistemdeki bilgi fişi yazıcısından bastırabiliyoruz.


Depo sayımlarını manuel veya el terminali ile yaptırıp, yazılımımız içerisine alabiliyor, sayım fişleri sayesinde tam ve doğru stok tutma imkanı veriyoruz. Yine istenirse mal kabul, sipariş/gelen mal karşılaştırması gibi işleri el terminalleri ile yaptırıyoruz.

Teraziler konusunda ise; az sayıda tartım ürünü varsa kasaya fiyat hesaplamalı uygun fiyatlı bir terazi bağlayıp, tartımı kasada yaptırabiliyoruz. Terazili ürünlerin farklı ve çok olması durumunda tartım yapılacak reyonlara barkodlu teraziler yerleştirip, arka ofis bilgisayarındaki yazılımdan terazilere ürünleri gönderip, serbest etiket formatında terazilerin etiket dizaynlarını yapıyor ve terazileri sisteme kablolu veya kablosuz –WiFi olarak bağlıyoruz.

Sadece dokunmatik ekranlı satış noktası terminali kullanılıyorsa line-interaktif, sistem kullanılıyorsa tüm sistemi tek noktadan besleyebilecek güçte on-line Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) ile sistemi güvenceye alıyoruz.

Marketler perakende satış işleminin en yoğun olduğu ve barkod otomasyon sistemine en çok ihtiyaç duyulan işletmelerin ilk sırasında gelir. e-wit barkod otomasyonu ile satışlarınız daha kolay ve kontrollü, stok takibiniz daha sağlıklı olacaktır.

Öncelikle marketinizde bulunan tüm ürünleri programa tanıtıp etiketlemekle başlıyorsunuz.Yazılım içinde barkod tanımlaması yapılmış 10.000 adet ürün kaydı hazır bulunmaktadır. Bu kayıtlar istenildiği gibi düzenlenebilir, yeni kayıtlar eklenebilir veya mevcutlar silinebilir.

Daha sonra el tipi veya masatipi barkod okuyucu ile ürünü sisteme okutup, satışınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Son derece sade arayüzümüz ile satış yapmak bu kadar kolay hale geliyor.

Gün sonunda ne kadar ciro yaptığınızı, ne kadar kar elde ettiğinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca tarihsel bazda raporlamalar alıp, hangi üründen ne kadar satılmış inceleyebilirsiniz.

Veresiye satışlarınızı, borçlarınızı takip edebilirsiniz. Hangi cariye hangi ürün satılmış, geçmişe dönük raporlamalar ile tarihsel olarak görüntüleyebilirsiniz.

Size borcu olan ve sizden alacağı olan hesapların (müşterilerin-toptancıların) kapsamlı raporlamasını yapabilirsiniz.

Aynı anda birden çok satış ekranı açabilirsiniz. Bir müşterinin alışverişini tamamlamasını beklemeden yeni gelen ve acelesi olan müşteri için satış ekranı açabilir ve daha sonra önceki müşterinin işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Her çalışanınız için ayrı kullanıcı açarak yetki sınırlandırması yapabilir, yapılan işlemin hangi kullanıcı tarafından yapıldığını takip edebilirsiniz.

Günlük masraflarınızı sisteme girerek, gider hesabınızı daha kolay yapabilirsiniz.

İndirim iskonto seçenekleriyle, özel müşterilerinize ayrıcalıklı satış imkanı sağlayabilirsiniz.

Market Otomasyonu Hızlı Satış Menüsü ile barkodsuz ürünlerinizi de kolaylıkla satabilirsiniz.

Para üstü bölümüyle, müşteriye vereceğiniz para üstünü hesaplamanıza gerek kalmaz