Kantin Otomasyon Sistemleri

Okul kantinleri başta olmak üzere vakıf, dernek, kooperatif veya askeri kantinler gibi işletmelerde de kullanılabilecek, ürün satışının daha kolay ve kontrollü, stok takibinin daha sağlıklı yapılabilmesini sağlayan kantin yönetim otomasyonudur.

Okulum Temiz Belgesi'nde ki kriterlere uygun olarak; Kasada kullanılan dokumatik ekranlı satış terminalinde tanıtılmış olan öğrenciler, üyeler yatırılan paraya veya tanımlanan limite göre temassız barkodlu üye kartını okutularak veya tercihe göre parmak izi okuyucu, retina tarayıcı gibi kimlik doğrulama yöntemleri ile cari hesap limitleri dahilinde satış yapılabilir.

Öğrenci velisinin banka hesabınıza veya nakit olarak yapacağı ödemenin öğrenci kartına yüklenmesi ile okul içerisinde para trafiğini sonlandırır, bulaş riskini azaltırsınız.

Öncelikle kantinde bulunan tüm ürünleri programa tanıtıp etiketlemekle başlıyorsunuz. Yazılım içinde barkod tanımlaması yapılmış 10.000 adet ürün kaydı hazır bulunmaktadır. Bu kayıtlar istenildiği gibi düzenlenebilir, yeni kayıtlar eklenebilr veya mevcutlar silinebilir.

Daha sonra hızlı bir satış için masatipi barkod okuyucu ile ürünü sisteme okutup, satışınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Son derece sade arayüzümüz ile satış yapmak bu kadar kolay hale geliyor.

Gün sonunda ne kadar ciro yaptığınızı, ne kadar kar elde ettiğinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca tarihsel bazda raporlamalar alıp, hangi üründen ne kadar satılmış inceleyebilirsiniz.

Akıllı kart sistemiyle ödemeyi daha pratik hale getirebilir, hangi öğrenciye hangi ürün satılmış, geçmişe dönük raporlamalar ile tarihsel olarak görüntüleyebilirsiniz. 

Aynı anda birden çok satış ekranı açabilirsiniz. Bir öğrencinin alışverişini tamamlamasını beklemeden yeni gelen ve acelesi olan öğrenci için satış ekranı açabilir ve daha sonra önceki öğrencinin işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Her çalışanınız için ayrı kullanıcı açarak yetki sınırlandırması yapabilir, yapılan işlemin hangi kullanıcı tarafından yapıldığını takip edebilirsiniz.

Günlük masraflarınızı sisteme girerek, gider hesabınızı daha kolay yapabilirsiniz.

Dokunmatik ekranlı Hızlı Satış Menüsü ile barkodsuz ürünlerinizi de kolaylıkla satabilirsiniz.

Para üstü bölümüyle, üyeye vereceğiniz para üstünü hesaplamanıza gerek kalmaz.

Daha önce den velilerden alınan kredi kartı veya para öğrencinin kartına yüklenerek öğrenci kendine tanınan günlük limit kadar harcama yapabilmektedir.

Webden yapılan raporlama modülü sayesinde veli çocuğunun neler aldığını izleyebilmektedir.

Fiş yazıcıdan öğrenciye verilen fiş ile öğrenci kalan parasını görebilmektedir.

Okul idarecileri kantinde neler satıldığını izleyebilmekte ve denetim çok kolay olmaktadır.